Spolupracujeme

Naša levanduľová cesta je plná skvelých ľudí. Na úplnom začiatku sme mali veľa otázok a dostať k nim odpovede nebolo vždy ľahké ale našli sme v levanduľovom svete dve úžasné osobnosti z Českej Republiky Helenu a Milenu – pestovateľky a producentky vysokokvalitných BIO certifikovaných levanduľových produktov z Levandulového údolia.

Ich levanduľový príbeh začal v roku 2014, keď v dedine Chodouň (30min od Prahy) zasadily prvých 40 000 ks levandule lekárskej. Tvrdá práca a vízia kvalitných bio levandulových produktov im v roku 2019 priniesla Bio certifikát. Dnes sú z nich uznávané producentky so širokým portfóliom bio produkov z levandule lekárskej (niektoré produkty ponúkajú tiež v spojení s CBD).

Nadviazali na bylinkársku trádíciu z oblasti Slovanských území, kde bola levandula pestovaná po stáročia už od príchodov Keltov a ich kmeňov ktorí ju na naše územia priniesli vrámci sťahovania národov.

Helena a Milena širokej verenosti prinášajú unikátne liečivé produkty. Nie sú to kuchynské recepty. Za každým výrobkom je výskum aby pomer prírodných bioaktívnych látok dokázal účinne pomôcť pri poruchácd autoimunitného systému, nespavosti, úzskosti, depresiám, migrénam. Levandulové údolie po trocho rokoch vlasných štúdií a výsledkoch v oblasti liečby autoimunitných ochorení spojili sily s vedeckým týmom Doc. Ing. Peter Kaštánkom, Phd – zakladateľom EcoFuel laboratorie a Neobotanics (NEOBOTANICS® – česká přírodní kosmetika a doplňky stravy – NEOBOTANICS.cz) a Ing. Olgou Kronusovou ktorá sa venuje vedeckému výzkumu tradičných bylín na Slovanských územiach.

80% produktov vyrábajú ručne a obaly sú 100% kompostovatelné s certifikáciou FSC. 

Levanduľovo sa hrdo pridáva k Levanduľovému udoliu.

Náš olej a hydrolát bude použitý v produktoch Levanduľového údolia. Vieme, že ide o poctivé produkty, ktoré liečia a to je pre nás najlepšia voľba.  

Ešte si povedzme čo vlastne levandula lekárska dokáže:

Levanduľa je prírodným antidepresívom. Pomáha pri PMS, zlepšuje imunitu a rieši dlhodobo bolesti hlavy /nie do hodiny ako ružová tabletka/. Výťažky z Levandule lekárskej sú obsiahnuté aj v onkologických liekoch na závažné formy rakoviny, v analgetikách a v antidepresívach. V tráviacom systéme potlačuje plynatosť predovšetkým u dlhodobo sediacich pacientoch. Ukľudnuje koliku, zlepšuje zápal pažeráku a lieči sliznice pankreasu. Pomáha pri zápaloch ústnej dutiny, aftách, pomáha pri akné u mladistvých ale aj u žien v pokročilom veku. Vie pomôcť pri problémoch s lupienkou a je taktiež skvelým sladidlom pre diabetikov.